Sorularınızı bekliyoruz

SEO Audit Paketleri

SEO uygulamalarında ezber bozuyoruz. "Zaten bir firmayla çalışıyorum" ya da "İyi kötü kendi içimizde hallediyoruz" ama yaptığınız işin doğruluğunu ölçemiyorsanız Audit hizmetlerimiz tam da size göre. Çok uygun fiyatlarla hemen audit danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında bilgi alın.

SEO Audit Hizmeti

Arama motorları sonuç sayfası sıralamasında sorun mu yaşıyorsunuz? SEMSEO, SEO denetiminizi yapabilir. Ayrıca, çevrimiçi olarak görünürlüğünüzü en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olmak için uygulanabilir ve etkili bir strateji oluşturabilir. SEO denetim sürecimiz şunları içerir:

  • Web sitenizin güçlü yönlerini analiz etmek ve SEO stratejisi belirlemek
  • Arama motoru sonuç sıralamalarını etkileyen site içi ve site dışı faktörleri belirlemek
  • Backlink raporu ve gelecekteki site stratejisi gibi özellikleri içeren kapsamlı bir SEO denetim raporu

SEO Audit Hizmetimiz Hakkında

SEO denetim süreci, web sitenizin genel bir analizi ile başlar ve arama motorları için en iyi sonucu almak için hangi eylemlerin gerekli olduğunu değerlendirmekle devam eder. Bu analiz temel alınarak, SEMSEO genel arama motoru sıralamasını artırmak için web sitenizi geliştirmeye yönelik öneriler sunuyoruz. Bu öneriler, yinelenen içerik, kırık bağlantılar, benzer başlık etiketleri, yinelenen meta açıklamaları, web sitesi düzeni, HTML doğrulama, tarayıcı ve çözünürlük uyumluluğu, sayfa yüklenme süreleri, arama motoru sıralaması, site istatistikleri gibi önemli faktörleri içerir. Sadece saydığımız faktörlerle kalmamakla birlikte tüm faktörler site içi ve dışı SEO denetimimizde yer almaktadır.

Yukarıda listelenen faktörlerin tümü, SEMSEO SEO denetim süreci boyunca ele alacağı pek çok öğeden sadece birkaçıdır. Bu faktörlerin her biri, arama motoru tarayıcılarını ve müşterileri sitenize çekmek için ayrı etkiler sağlarlar. Tam SEO denetimi, arama motorlarında daha iyi sıralama yapmaya başlayabilmemiz için tam olarak nerede gelişebileceğinizi gösterecektir.

SEO denetim projesinin süreci yaklaşık bir aydır. Tam SEO denetim hizmetimiz temel plan için genellikle 30 gün ve pazar lideri seçeneği için 45 gün sürer. Bu süre zarfında SEMSEO, ilerlemenizi sağlayacak en iyi stratejiyi stratejiyi belirlemek için web sitenizi tamamen analiz eder ve değerlendirir. Sitenizin organik arama sıralamasında daha iyi performans göstermesi için ne değiştireceğiniz konusunda tavsiyeler verir. Ardından, potansiyel iyileştirme alanlarını ayrıntılı olarak görebilmeniz için SEO denetim raporu SEMSEO tarafından size sunulacaktır.

Neden SEO Audit Raporuna İhtiyacım Var?

SEO denetim hizmetimiz, amaçlanan anahtar kelimeler için arama motoru sıralamasında sorun yaşayanlar için tasarlanmıştır. Sitenizin çok yavaş olduğundan şüphe ediyorsunuz, fakat emin olamıyorsunuz ya da içerik yinelenmesiyle ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsunuz, fakat denetlemek için gerekli araçlara sahip değilsiniz. Bu ve benzeri durumlar yaşıyorsanız SEO denetimi, ihtiyaçlarınızı ve kafanızdaki soru işaretlerini kaldıracaktır.

SEMSEO SEO denetim planları, başlık etiketleri gibi site içi seo öğelerinden kapsamlı bir site haritası araştırması yapar. Sitenizi inceleyip, pazarlama stratejinizi nereden iyileştirmeye başlayacağını ve bunu nasıl geliştirebileceğinizi belirler.

Arama motoru sıralamasında sorun yaşayan, ne yapacağı konusunda somut ve uygulanabilir bir öneriye ihtiyaç duyan herkes için SEO denetim hizmeti önermekteyiz. SEO denetimi, yeni web sitesine başlayan ve sayfalarını önceden geliştirmek isteyen bir girişime de yardımcı olabilir. İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, SEO denetimi, çevrimiçi pazarlama stratejisi oluşturmak için ilk adımdır.

Site İçi SEO’yu Etkileyen Faktörler

Etkileyici ve çekici olmasına rağmen kimsenin görmediği bir web siteye sahip olmanın ne anlamı var? Güzel, ilgi çekici ve iyi hazırlanmış web sitelerine sahip, ancak arama motorlarında yer alamayan birçok müşterimiz oldu ve bizim hizmetimizden yararlanana kadar nedenini anlamamışlardı. Çekici ve sunacağı çok şeye sahip bir web sitesinin sıralaması neden iyi değil?

Bu gibi durumlarda sorunlar genellikle benzerdir. Sorunlar, yeterli olmayan içerik(“thin content”), benzer veya eksik başlık etiketleri, meta açıklamaları ve aynı sayfayı gösteren birden fazla URL(“dublicate content”) gibi hatalardan oluşabilir. SEMSEO, arama motoru sıralamasında yükselmeyi önleyen engelleri ve gereken tüm değişiklikleri gösteren SEO denetim raporu sunacaktır. Bu sayfalardaki sorunların belirlenmesi ve düzeltilmesi, sıralamada hızlı ve pozitif şekilde etkileyecektir.

Arama Sonuçlarını Etkileyen Site Dışı Faktörlerin Belirlenmesi

Organik arama pozisyonunuzu etkileyen diğer faktörler, site dışı faktörler olarak adlandırılır. Site dışı faktörler, arama motoru sıralama algoritmalarının neredeyse %80’ini oluşturuyor. Sayfanın düzgün bir şekilde analiz edilmesi çok önemlidir. Bu faktörler, çoğunlukla sahip olduğunuz bağlantıların sayısı ve bu bağlantıların nereye yerleştirildiğine odaklanır.

Standart bir web ziyaretçisi bu site dışı faktörleri göremez ve kendi başına tanımlaması kolay olmaz. Neyse ki, SEMSEO’da, site dışı analiz ve karşılaştırma olanağı sunan bir pakete sahibiz. SEMSEO, bahsettiğimiz bulunması zor faktörleri tespit eder, kendinizi geliştirmenize ve çevrimiçi varlığınızı artırmanıza yardımcı olan bir strateji önerir.

Sunucu Yapılandırması Arama Motoru Sıralama Faktörleri

“.htaccess”, “robot.txt” ve “sitemap.xml” gibi sunucunuzda, arama motorlarının içeriğinize nasıl erişip dizine eklediğini belirleyen birkaç dosya vardır. Bu dosyaları uygun şekilde yapılandırılmış olarak optimize etmek, sıralamalarınızda büyük bir etki yapabilir.

.htaccess

“.htaccess” dosyası dağıtılmış bir yapılandırma dosyasıdır. Bu dosya, sitenizde yapılandırma yönergeleri belirtmenizi ve uygulamanızı sağlar. Kullanıcıların ve arama motorlarının sitenizdeki belirli sayfalara nasıl yönlendirildiğini, hatalı sayfaları kolaylaştırmak ve 301 yönlendirmelerini uygulamanıza olanak tanır.

robots.txt

“robots.txt”, web sitesinin kök dizinine yerleştirilir ve web örümceklerinin web sitenizdeki belirli klasöre erişmesini engeller. Bu dosyayı optimize ederken belirli bir format izlemek önemlidir.

Site Haritası

Site haritası “.xml” dosyasının oluşturulması, optimizasyonu ve arama motoru örümceklerinin sitenizi daha iyi taramasına olanak sağlar. Ayrıca, ziyaretçilerin alakalı bilgiler için tüm sitenizi hızlı bir şekilde taramasına yardımcı oluyor. Bu dosya, sitenizin her sayfasına öncelik vererek ve sitenizdeki sayfaların hiyerarşisini sağlayarak, sitenizin her sayfası için bir bağlantı ve kısa bir açıklama yapılmasını sağlar.

Ek Sunucu Yapısı Faktörleri

Doğru HTTP başlıkları, 404 hata sayfaları ve sayfa yükleme süreleri gibi ek sunucu yapılandırmaları, arama motoru trafiğinizi de etkiliyor. SEMSEO, pozitif sonuçlar elde etmek için bu dosyaları optimize etmenin en iyi yolunu tespit eder.

SEO Denetimine Nasıl Başlarım?

SEO denetimi başlatmak için iletişim bilgilerimizi kullanarak internet pazarlama uzmanlarımızdan birini arayın veya e-posta gönderin. Ekibimiz sizinle birlikte çalışarak hangi SEO denetim stratejimizin web siteniz için en iyi olduğunu belirleyecek ve sizin için doğru zamanlamayı kullanacaktır. Sonunda bulgularımızla ilgili bir rapor sunacağız ve sizi web sitenizin sıralamasını yükseltemeye yönelik sonraki adıma devam edeceğiz.