SEO Danışmanlığı

SEO paketleri sayesinde arama motorlarında üst sıralara çıkmak için gerekli en etkin araçları en doğru şekilde kullanarak, hızla sonuç alabilir ve sitenizin ziyaretçi sayısını artırarak yeni müşteriler kazanabilirsiniz.

SEO Danışmanlığı

SEO, yani Arama Motoru Optimizasyonu, arama motoru sıralamalarını iyileştirmeye yönelik yapılan çalışmalara verilen isimdir. Arama sonuçlarında Google, arama sorgusu ile en iyi eşleştiğini düşündüğü web sayfalarını listeler. Kullanıcıyı gerçekten bilgilendirmeye yönelik oluşturulmuş içerik ve hizmetler ile diğer web sitelerinden sizin web sitenize verilmiş olan linkler değerlendirilme aşamasında dikkate alınır. SEO çalışmaları web sayfasının genel denetimi, rakip analizi ve rekabet edilmesi gereken keywordlerin belirlenmesi ile başlar. Daha sonra teknik, site içi SEO ve site dışı SEO yönergeleri uygulanarak devam eder.

Niçin SEO Paketleri

Etkin bir SEO çalışması için yapılması gereken onlarca farklı optimizasyon adımı vardır. Tüm bu çalışmalar ancak uzman bir ekip tarafından yapıldığında başarılı bir sonuç alabilir. Bu konuda yetkin olmayan birinin yapacağı çalışma sizi Google ve diğer arama motorlarında üst sıralara çıkaramayacağı gibi olası bir hatalı işlem nedeniyle Google tarafından cezalandırılarak tamamen sonuç sayfalarının dışında kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. SEM SEO paketleriyle size sadece performans değil, Google’ın çalışma prensiplerine uygun, en doğru ve risksiz şekilde yükselmeyi taahhüt ediyoruz.

Genel SEO Denetimi

SEO denetimi, tüm web siteleri için uyguladığımız standart prosedürdür. Genel SEO denetimi yaparak, sitenizin teknik ve içerik anlamında ihtiyacı olan eksikleri belirleyip bu ihtiyaçları önceliklendiriyoruz. Bu süre zarfında aynı zamanda rakiplerinizi ve uyguladıkları SEO stratejilerini de inceliyoruz.

SEO denetimi siteden siteye değişiklik göstermektedir. Bir içerik sitesi ile e-ticaret sitesi için yapılması gereken denetimler, başta denetim süresi olmak üzere birbirinden farklılık gösterir. Denetim sonucunda web siteniz ile ilgili yapılması gerekenlerin genel çerçevesini belirlemiş oluyoruz. Denetimi tamamladıktan sonra teknik SEO geliştirmeleri tarafında eksik olan maddelere yöneliyoruz.

Teknik SEO

Teknik SEO, sitenizin performans değerlerini yukarı çekme işlemi ile başlıyor. Arama motorları sayfaların açılış hızlarına oldukça önem veriyor. Bu sebeple sitenizin çalışma hızını yükseltecek optimizasyon önerilerinde bulunuyoruz. Görsel optimizasyonu ve browser cache kullanımı gibi teknik geliştirmeler üzerinde duruyoruz. Bunu takiben sitenizi baştan sona crawl ederek hata veren sayfalarınızı ve bu sayfaları oluşturan kodlarda eksik olan önemli detayların tamamlanmasını sağlıyoruz. Eş zamanlı olarak düzenli şekilde Google Webmaster Tools gibi araçların yardımıyla sitenizin genel durumunu düzenli olarak takip ediyoruz. Teknik SEO tarafında sitenizin içeriği ile bağlantılı olarak schema.org yönergelerini de kullanıyoruz. Aynı zamanda sayfalarınızın URL yapılarını SEO uyumlu hale getirmek için çalışmalar yapıyoruz.

Site İçi SEO

Site içi SEO, web sayfalarının arama sonuçlarında üst sıralarda rank etmesi için gerekli olan en önemli adımlardan bir tanesidir. Site İçi SEO düzenlemeleri ağırlıklı olarak içerik tarafındadır. Odaklanılacak anahtar kelimeler ve bu kelimelerle ilişkili longtail’ler çalışmanın odak noktasıdır. Web sitenizde yer alan sayfaların title, meta description ve içerikleri bu kelimeler dikkate alınarak tarafımızca optimize edilir. Bunun yanında site içi linkleme üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Birbirleri ile alakalı olan içerik ve hizmetlere kullanıcıların kolay erişmesini sağlıyoruz. Site içi SEO aynı zamanda kullanıcı deneyimini de kapsıyor. Arama motorları, kullanıcılarına iyi davranan web sitelerini üst sıralara taşıdığını biliyor ve bu doğrultuda çalışmalar yapıyoruz.

Site Dışı SEO

Site dışı SEO, arama sonuçlarında sıralamarınızı yukarı çekmek için kendi siteniz dışında yaptığınız çalışmalara verilen genel isimdir. Arama motorları web sitenize gelen alakalı ve kaliteli linkleri dikkate alarak size bir puan verir ve bu puan, sıralama esnasında oldukça önemli bir kriterdir. Ancak spam niteliğinde kalitesiz bir backlink stratejisi uygulamak sitenize yarardan çok zarar verecektir. Bu noktada kendi link-building stratejimizi uyguluyor ve sitenize gerçekten yararı olacak çalışmalar yapıyoruz. Doğal bir backlink stratejisi uygulamanın yanında, sosyal medya platformlarında da web siteniz ile kullanıcıların etkileşim kurmalarını sağlıyoruz.

Raporlama

Raporlama, SEO hizmetinin en önemli parçalarından biri. Sitenizde yapılan tüm optimizasyonların etkilerini size periyodik olarak raporluyoruz. Belirlenen keywordlerin sıralamalarının takip edilmesi ve organik trafiğin düzenli olarak incelenmesi burada temeli oluşturuyor. Raporlama hizmetimizin altında arama deneyimi analizi ve kullanıcı davranışları da detaylı olarak tarafımızca inceleniyor.