SEM Danışmanlığı

SEM paketleri sayesinde reklam bütçenizi en etkin şekilde kullanabilir, harcadığınız paranın karşılığını alırsınız. Siz de işi uzmanına bırakın, kafanız rahat olsun.

SEM Danışmanlığı

SEM nedir?

SEM, Search Engine Marketing yani Türkçe karşılığıyla Arama Motoru Pazarlaması'nın kısaltmasıdır. Dijital reklam hizmetlerinin yönetimini kapsar. En yaygın uygulama alanı Adwords olarak tanımlanan Google reklamları olsa da Facebook ve Instagram gibi değeri giderek yükselen diğer reklam mecralarının yönetimini de kapsar. SEM SEO Paketleri de Google Sertifikalı uzman ekibiyle, 10 yılı aşkın süredir yüzlerce müşterisine SEM hizmetleri sunmuş olup, pek çok sektörde başarı hikayeleri yazmıştır.

Niçin SEM?

Elbette ki SEO hizmetleri sayesinde organik trafik çekmek mümkündür. Uzun vadede SEO sayesinde üst sıralarda ücretsiz şekilde yer almak mümkün olsa da Search reklamları nedeniyle, para harcayan siteler kullanıcıların karşısına daha da üstte çıkacaktır. Dolayısıyla reklam vermediğinizde potansiyel müşterilerinizi rakiplerinize kaptırma riski yaşarsınız. Ayrıca, SEO çalışmalarıyla özellikle rekabetçi kelimelerde hızlı şekilde üst sıralara çıkmak zor olacağından bu dönemlerde

Niçin SEM Paketleri?

Dijital reklam yönetimi büyük bir uzmanlık gerektirir. Pek çok firma oldukça yüksek bütçelerle reklam veriyor. Bu harcamaların geri dönüşü geleneksel medya kanallarına göre oldukça yüksek oluyor. Bu da performansın yeterince sorgulanmamasına ve kaybedilen potansiyelin fark edilmemesine yol açıyor. Oysa ki, reklamlar profesyonel ekiplerce yönetildiğinde geri dönüşler, yeni müşteri kazanım oranları ve satış hacimleri 10 kattan fazla artabiliyor.

SEM hizmeti genel kurallarla takip edilebilecek bir iş değildir. İhtiyaca ve hedefe uygun şekilde planlanması, sonuç getirmeyecek site ve aramalarla bütçe kaybının engellenmesi, etkin negatifleme stratejileri ve bütünsel bir yaklaşım gerektirir. SEM Paketleri sayesinde harcadığınız bütçenin her kuruşunun doğru yerlere harcanacağını ve optimize edilmiş dinamik teknikler sayesinde yüksek performans alabileceğinizi bilirsiniz.

Amaç

SEM hizmetlerimizi ihtiyaca göre 4 temel amaç doğrultusunda gerçekleştiriyoruz:

  • Yeni müşteri kazanımı (Acquisition)
  • Müşteriyi tutma (Retention)
  • Kaybı geri getirme (Churn)
  • Marka bilinirliği ve etkileşim (Awareness and attraction)

Süreç

SEM süreçlerimiz şu adımlardan oluşur:

  • Anahtar dijital kanalların belirlenmesi
  • Hedef kitleyi sürekli okuma
  • Online, offline, across channel sinerji
  • Dijital pazarlama ekiplerinin koordineli çalışması
  • Sürekli optimizasyon, ölçüm ve strateji geliştirme

Arama Motoru Reklamcılığı (SEM) Neleri Kapsar?

Google Adwords tarafında ihtiyaç ve hedefe göre Search (Arama), Display Network, Remarketing (Display, PLA, Retargeting) ve Shopping Ads (PLA) reklamları yönetimini yapıyoruz. Facebook ve Instagram tarafındaysa hedef kitle tanımlı reklamlar, e-ticaret odaklı ürün ve kategori bazlı remarketing, sayfa gönderisiyle etkileşim ve sayfa beğenmelerine yönelik reklam yönetimi hizmeti sunuyoruz. Ayrıca son dönemde yaygınlaşan video ve görselleri destekleyici dynamic product ads konusunda da hizmet vermekteyiz.

SEM paketlerimiz hakkında detaylı bilgi için lütfen müşteri temsilcimizi arayın.