İçerik Pazarlama Danışmanlığı

Artık içeriğin krallığını kabul etmeyen kalmadı. Siz de SEM SEO paketlerinden faydalanın, bu krallıktaki ayrıcalıklı yerinizi alın.

İçerik Pazarlama Danışmanlığı

İçerik pazarlaması, hedef müşterilerinize doğru zamanda ve doğru şekilde içeriklerinizi iletmek ve bu doğrultuda dönüşüm sağlamak demektir. Buradaki nihai hedef, web sitenize trafik ve link çekmektir. Biz Sem Seo paketleriyle size bu hedefi gerçekleştirmek için destek oluyoruz. Hedef kitleniz için doğru içeriği yaratmanıza yardımcı oluyor ve stratejinizi geliştirmek konusunda destek sağlıyoruz.

SEO ve İçerik Entegrasyonu

Kullanıcı ve arama motoru için içerikleri optimize etmek, uzmanlık alanlarımızdan biridir. SEO ile içerik pazarlamasının birbiriyle uyumlu olması ve her ikisinin de entegre çalışması gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple, içerik pazarlamasını arama motoru optimizasyonu stratejilerimize entegre ediyoruz.

Arama motorları; anahtar kelime doldurma, ücretli link şemaları ve içerik kalitesi ile kullanıcı deneyimine odaklanmayan diğer “black hat” stratejilerini tümüyle ortadan kaldırarak, anlam esaslı içeriğe doğru kaymış durumdadır. Mevcut SEO firmanız hala eski taktikler kullanıyorsa, artık Semseo’ya geçme zamanınız gelmiş demektir.

Peki İçerik Neden Bu Kadar Önemli?

Yapılan araştırmalar, insanların %70'inden fazlasının, geleneksel reklamlar yerine makalelerden bilgi almayı tercih ettiğini göstermektedir.

İşte tam da bu nedenle online içeriğiniz çok önemlidir. Müşterileriniz internet ortamı üzerinde bilgi arayışına giriyor. Eğer onlara aradıkları bilgileri kaliteli bir biçimde sunabilirseniz, onların güvenini kazanabilirsiniz. Böylece ulaşmak istediğiniz noktaya emin adımlarla ilerleyebilirsiniz!

İçerik Pazarlaması Size Yeni Pazarlar Açar

İçerik yönetimi, sınırsız fırsat sunan, geniş ve büyüyen bir kanaldır. Şimdi harekete geçerek, işletmenizi müşterilerinizin ve beklentilerinin önüne hızlı ve uygun maliyetle koyabilirsiniz.

İyi içerik, müşterilerinizi web sitenize yönlendirir; burada onların iletişim bilgilerini yakalar, sonra ürünlerinizi veya hizmetinizi satar.

Aramalarda üst sıralarda yer almak ve müşteriler tarafından bulunmak için, içeriğinizin aşağıdaki kriterlere uygun olması gerekir:

 • Alakalı: Makaleleriniz, videolarınız, blog yayınlarınız vb. hedef kitlenizle alâkalı olmalıdır. Başka hiçbir şey önemli değildir. Çünkü ulaşmaya çalıştığınız insanlar yalnızca aradıklarını online olarak bulmayı önemser. Bunu asla unutmayın!
 • Yüksek kalite: Yararlı ve bilgilendirici içerik, kitlenizin gözünde bir otorite olmanızı sağlayabilir. Bu içerikler sosyal medyada paylaşılır. Ayrıca, bu tür içerikler onları web sitenizde daha uzun süre tutar. Bu durum, hemen çıkma oranlarını düşürür, dönüşümlerinizi artırır ve sizin Google'da daha üst sıralarda yer almanızı sağlayabilir.
 • Görsel Cazibe: Web site ziyaretçilerinizin, web sitenizde kalmalarına ya da ayrılmalarına karar vermeleri sadece 0.05 saniye sürmektedir. Dolayısıyla, içeriğinizin hatasız ve kullanıcı dostu olması gerekir.
 • Özgün: Web sitenize özgü içerik, Google'daki sıralamanızı artırabilir. Aksine, kopya içerik Google tarafından yok sayılır ve sitenizin yasaklanmasına neden olabilir.
 • SEO Uyumlu: İçeriğin kullanışlı ve benzersiz olması yeterli değildir. Google ve Bing gibi arama motorları için içeriğiniz optimize edilmelidir. Bu da anahtar kelimelere, başlıklara ve linklere dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir.

İçerik Pazarlaması Danışmanlık Hizmetlerimiz:

İçerik pazarlaması konusundaki uzmanlığımızı aşağıdaki alanlarda müşterilerimize sunuyor ve işlerini büyütmeleri konusunda onlara çözüm ortaklığı sunuyoruz:

 • Bloglar
 • Makaleler
 • E-kitaplar
 • Sosyal medya gönderileri
 • SEO içeriği
 • Ürün açıklamaları
 • White papers
 • Meta verileri
 • Basın yayınları
 • Haber bültenleri

İçerik Yaratma Sürecimiz:

Sem Seo paketleri, içerik oluşturmanın tüm aşamalarında SEO odaklı yaklaşımı uygular. Öncelikle, anahtar kelime araştırması yoluyla hedef kitlenizin ihtiyaç ve davranışlarını belirleyip anlayabilmek için şu sorulara cevap arıyoruz: İnsanlar genellikle sunduğunuz içerik türünü nasıl arar ve kelimelerin hacmi nedir? Bu süreçte anahtar kelime araştırması yaparak, kullanıcıların ne ile ilgilendiğini belirleyebilir ve bu ilgi alanlarıyla gerçekten alakalı tüm anahtar kelimeler ile söz öbeklerini yönlendirebiliriz.

Bir sonraki adım kullanıcılar için yazılmış, ancak arama motorları için optimize edilmiş içerik oluşturmaktır. Yazarlarımız, ustalıkla optimum anahtar kelime yoğunluğunu yaratıcı satış becerileriyle birleştirerek hem arama motorlarını hem de insanları çeken içeriği üretir. Ardından, içerik yayınlanmadan önce sayfa içi öğeleri optimize ederiz. SEO uzmanlarımız; içeriği,anahtar kelimeleri ve her sayfanın teknik öğelerini tutarlı hale getirir.

Sonraki aşamada bağlantı kurma ve sosyal katılımı gerçekleştirmek için yayınlar oluşturur ve tanıtım yaparız. İçeriğiniz hem içerikle hem de optimize edilmiş anahtar kelimelerle ilgili web sitelerinde görünür. Mümkün olduğunca güncel konularda hazırlanmış sosyal tanıtımınızı da güçlendirebiliriz. Son olarak, içerik pazarlama kampanyanızın performansını gerçek sonuçlara göre izleyerek ölçüyoruz. Sayfalar beklediğiniz gibi sıralanmış mı? Dönüşüm oranı hedefin içinde mi?

İçerik Hala Kraldır

Tüketicilerin %61'inin, özel içerik sunan markaları daha çok sevdiğini ve bu markalardan alışveriş yaptığını biliyor muydunuz? Bundan da öte, B2B karar alıcılarının %60'ı, daha iyi satın alma kararları vermek için markalaşmış içeriğe güveniyor. Satışları artırmak için içerik pazarlaması esastır.

SEO merkezli içerik stratejisi ile ilgileniyorsanız, biz birlikte çalışmak için harika bir takım olduğumuza inanıyoruz. Sem Seo paketleri, hedef kitleye ve anahtar kelime araştırmalarından promosyon ve ölçüme kadar, içerik pazarlama sürecinin her aşamasına optimizasyonu entegre eder.

Başarılı içerik pazarlamacılığının; arama motoru bilgisi ve satış ekibinin bir bileşimi olduğuna inanıyoruz. Bu formül müşterilerimize etkileyici sonuçlar vermemizi sağladı. İçerik pazarlaması konusunda destek almak için tıklayın.